Avatar uživatele
anonym

Moravaci ! 🙂 Mela jsem o prazdninach na navsteve synovce z Brna ( pochazi ale ze Sev. Moravy ), jen v Brne studoval VS

a ted tam pracuje .. a on strasne nema rad , kdyz mu rikam : U vas na Morave … proste , ze Moravaci nikdy nerikaji : U vas v Cechach … jak to mate vy ? -iv-

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, Kerberus, Deli před 4616 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jsem z Moravy, používám spojení: u nás je zima, my tomu říkáme tak…

U vás to neznáte, vy to nazýváte jinak – myšleno na oblast Čech.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Na Moravě mám babičku, ale s tímhle jsem se nesetkala.
To je spíš: Oni to jijó (přeloženo: jí), podej mi křidlu a šufánek (pokličku a naběračku, nebo: pojedó tam šalinó (pojedou tam tramvají).

Já – jelikož jsem z Plzeňska a rodilá Plzeňačka, zas nesnáším, když lidi řeknou: Jo vy jste zez Plzně! (Prý, že my to takhle říkáme!)
Za 33 let jsem tady na Plzeňsku tenhle šílený výraz neslyšela!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jednoduše . My říkáme u nás na Moravě. A zbytek je tam někde celý zbytek světa. Takže když tak řekneme jenom " tam u vás "

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

No, záleží na souvislostech. Pokud mně někdo řekne v nevhodné souvislosti „u vás na Moravě“, tak se taky naježím. Mám pocit, že dotyčný se jaksi snaží odlišit, možná i nadřazovat, takže to ‚dostane‘ okamžitě nějak zpět 😁
U vás v Čechách použiji jen když chci ‚špičkovat‘, ale možná je to jen člověk od člověka – jak to cítí 🙂
A taky mně vadí, pokud někdo slovem v Čechách myslí ČR ! Ale toho sis už asi všimla, že 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
staryforTin

Když si potřebuji naklonit Slováky, říkám že jsem z Moravy, ne z Čech. Jinak do formuláře sčítání lidu jsem napsal České obč.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

www – ja to tak ale opravdu myslim .. ! 🙂
Ja to stejne nechapu … 🙂 Jak to tedy je.
;-(

před 4616 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek