Beer4Real

Monstrózní problémy s PC. Pomóóc!

když pracuji na pc delší dobu a pak ho uspím nebo vypnu a chci si ho během třeba půlhodiny nastartovat tak sice bedna se rozjede, ale monitor s myší a klávesnicí se nerozjedou. pak ho musím natvrdo vypnout, počkat tak hodinu a pak už najede vše.
častokrát když ho ráno zapínám (a to pc chrápalo třeba 12hodin) tak ani bedna typicky nepípne a to vím že už musím zase čekat :) dřív se to nedělo.
Nevíte kde je zakopaný pes? mám ten krám hodit z okna a nechat si jenom myš?
Doplňuji:
kluci nestrašte s kondíkama, já že něco zmáčknu a né to tahat na opravu :)
myslíte že to mám okamžitě dát opravit?
co nejhoršího se může stát kdyby kondíci selhali totálně?

Nejlepší odpověď
Bedy

Zkusil bych vyměnit zdroj na zkoušku. Taky koukněte na základní desku a další karty, zda-li nejsou nafouklé kondenzátory.

Další odpovědi
jpau

Jak píše Bedy, budou to kondíky na desce.
Doplňuji:
Tak si o tom něco přečti! Pokud budou ale kondíky vysichat anebo nafukovat, tak se bude měnit jejich kapacita (v podstatě by se dalo říci, že v závislosti na podmínkách, teplo, vlhkost atp.) a podle toho se bude zvyšovat četnost stávajícího problému.

Samozřejmě jdou opatrně vyměnit (pájení desky, znám lidi co si to umí udělat, sám bych do toho nešel a řešil bych to výměnou celého bloku) ale vzhledem k tomu, že o tom očividně nic nevíš a kdo ví, jestli vůbec poznáš o jakou součást se jendá, tak bych to na Tvém místně odnesl někam do servisu anebo na skládku.

cochee

Druhá možnost – že se někdo hrabal v BIOSu a změnil nastavení pro úsporné režimy.

Hlada

Vybitá baterie nebo zdroj. Je potřeba změřit napětí článku a všechna napětí zdroje ve stavu, kdy to nefunguje.
Doplňuji:
Bez měření to půjde ztuha. Osobně nejsem zastáncem výměnkářské metody. Pro průměrného bastlíře to je ale docela jednoduchá oprava.