quentos

Monopoly aj, společenské hry – jak je to se psaním velkých písmen?

Jak napsat m/Monopoly ve smyslu názvu hry? Je to hra, která již dostatečně zobecněla, a tudíž s malým, nebo stále s velkým?
(Někde jsem nedávno našel důkaz, že malé, ale nemohu se ho znovu dopátrat).
Jak je to se psaním velkých písmen u dalších her – Risk, Trivial Pursuit, Logik…? Díky.
Doplňuji:
ad annas – jde o společenské hry, nikoli počítačové. Vaše odpověď se však i tak zdá být přesně tím, co jsem potřeboval, díky.

Nejlepší odpověď
annas

Nevyznám se v počítačových hrách, ale brala bych je jako názvy některých výrobků, případně obecně jako druh díla – opakující se hry apod. Takže podle PČP je možné citovat název hry, nebo brát obecně.

Pokud jde o typ či název her např. Monopoly, Logik atd., napsala bych podle PČP velké písmeno, takže hraji hry Logik, Monopoly, Jestliže uvedu jen název hry a skloňuji, užiji třeba i množné číslo, napsala bych tudíž písmeno malé. Hraji monopoly, logik, risk atd. V tom případě je název hry druhovým jménem , tedy hraji určitý druh hry, často se mění i podoba (skloňování) atd.
Doplňuji:
Omlouvám se, nějak jsem se zaměřila na počítač, ale je to stejné – společenské či počítačové hry. Protože ani ty všechny neznám.
.

Další odpovědi
nick23

Ja si myslim ze, tam je Monopoly ,aspon to tak ma EA Mobile na Google play, omlouvam se jestli je to spatne 😁

annas

Upřesňuji první větu – brala bych jako výrobky, případně jako o druh díla, pak bych brala jako jméo obecné .