Avatar uživatele
quentos

Monopoly aj, společenské hry – jak je to se psaním velkých písmen?

Jak napsat m/Monopoly ve smyslu názvu hry? Je to hra, která již dostatečně zobecněla, a tudíž s malým, nebo stále s velkým?
(Někde jsem nedávno našel důkaz, že malé, ale nemohu se ho znovu dopátrat).
Jak je to se psaním velkých písmen u dalších her – Risk, Trivial Pursuit, Logik…? Díky.
Doplňuji:
ad annas – jde o společenské hry, nikoli počítačové. Vaše odpověď se však i tak zdá být přesně tím, co jsem potřeboval, díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, anonym, gagaga, marci1, gecco před 3541 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nevyznám se v počítačových hrách, ale brala bych je jako názvy některých výrobků, případně obecně jako druh díla – opakující se hry apod. Takže podle PČP je možné citovat název hry, nebo brát obecně.

Pokud jde o typ či název her např. Monopoly, Logik atd., napsala bych podle PČP velké písmeno, takže hraji hry Logik, Monopoly, Jestliže uvedu jen název hry a skloňuji, užiji třeba i množné číslo, napsala bych tudíž písmeno malé. Hraji monopoly, logik, risk atd. V tom případě je název hry druhovým jménem , tedy hraji určitý druh hry, často se mění i podoba (skloňování) atd.
Doplňuji:
Omlouvám se, nějak jsem se zaměřila na počítač, ale je to stejné – společenské či počítačové hry. Protože ani ty všechny neznám.
.

Upravil/a: annas

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz, anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nick23

Ja si myslim ze, tam je Monopoly ,aspon to tak ma EA Mobile na Google play, omlouvam se jestli je to spatne 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Upřesňuji první větu – brala bych jako výrobky, případně jako o druh díla, pak bych brala jako jméo obecné .

před 3541 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek