Nicnereknu

Mononukleóza – jsem nakažená?

Před pěti týdny jsem se líbala s mužem (poprvé), který nikdy neprodělal mononukleózu a ani já jsem takto nemocná nikdy nebyla. Nyní se u něj mononukleóza zjistila, je možné, že jsem ho nakazila já ačkoliv jsem nikdy mononukleózu neměla? A jestliže ano, mám nyní také očekávat první příznaky mononukleózy?

Odpovědi
hanny 2

Je to možné,pokud jsi už virus v sobě měla a máš,můžeš očekávat tyto příznaky také –

Infekční mononukleóza (lidově polibková nemoc či nemoc z líbání) je virové onemocnění způsobené viry Epsteina a Barrové.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­fek%C4%8Dn%C3%AD_mo­nonukle%C3%B3za

MrGandy

Já bych tuhle otázku směřoval na lékařské poradny, kde vám poradí přímo doktor…