Frantich

Monitor-Redukce

Chtěl bych si připojit k PC druhý monitor-ale mám problém,moje grafická karta má VGA a HDMI výstup.Ve VGA mám zapojen hlavní monitor a do HDMI bych chtěl dát druhý,bohužel mám k dispozici taky jen s VGA vstupem.Bude fungovat tato redukce?Moc se v tom nevyznám :D http://www.hy­permotoshop.cz/re­dukce-adapter-hdmi-vga
Doplňuji:
Dobře,takže to vidím tak,že si radši seženu místo monitoru s VGA monitor s HDMI abych měl jistotu funkčnosti :)

Odpovědi
HonzikPernik

Pochybuji VGA je analogový signál, HDMI digitální. Nejspíše by tuto podporu musela mít grafická karta nebo se použít převáděč signálů.
Nedoporučuji kupovat mnoho takovýchto kabelů funguje u minima zařízení, které musí mít jistou podporu, ale není to rutinou, jelikož se jedná o odlišné signály a nejde použít pouze kabel!

anonym

Ta redukce fungovat nebude – potřebuješ aktivní převodník digitálního HDMI na analogové VGA – např. toto – http://www.al­facomp.cz/php/pro­duct.php?eid=105140000­0000001CDF .
Vzhledem k ceně bych se poohlédl spíše po jiném monitoru (nebo TV)…
😉
Doplňuji:
Koukám, že už odpověď máš…
😉

cochee

Ten produkt je mi podezřelý, já mám totiž nějaký převodník VGA→HDMI – a jednak se to napájí pomocným USB kablíkem, protože na VGA konektoru není napájecí vodič, přičemž převodník je aktivní elektronika a bez napájení to prostě nejde a jednak je u toho celkem veliká krabička a pochybuju, že za dva roky postoupila elektronika o tolik dále, že by se to celé vešlo do jednoho z těch konektorů. Ty bys ale stejně potřeboval opačný převodník, tj. HDMI→VGA – podívej se (zdroj), kolik stojí…

Jinak souhlasím ve všem s HonzikPernik a doplním, že teoreticky by ti stačil monitor, pokud by ses dostal k nějakém použitému, tak s DVI vstupem – to už je totiž něco jiného, HDMI i DVI jsou digitální standardy a jejich převod se povede prostou přechodkou či redukcí v ceně asi dvou kil. Ale samozřejmě při koupi nového monitoru aby měl rovnou HDMI a je po ptákách.
Doplňuji:
mowla mě předběhl, píšu tady stati :)

Zdroj: http://www.av­hifi.cz/hdmi-prevodnik/atlona-at-hd420

arygnoc

proste pripojte ako druhý monitor TV.
a hotovo.