Avatar uživatele
led

Mona Lisa. Určite poznáte ten obraz. Je tam aj tvár diabla, alebo nie?

Ja si myslím, že tam je. Videla som ju tam. Mám pravdu?
Doplňuji:
Prepáčte, ale otázka neznela, či vás obraz nadchol alebo nie. Chcem len vedieť, či to čo vidím na obraze, je tam, alebo nie. Nehodnoťte obraz, prosím.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: led

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, anonym, Andělé, eLx, Terryle, chudst, haunted před 4607 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
eLx

Pro mě je Mona Lisa nudný vyobrazení něčeho, co se vypadá napůl jako kůň a napůl jako prdel.

Ne fakt, vůbec mě na tom obrazu nic, a to myslim doslova NIC nebere. Netankujou mě barvy, motiv, pozadí, ta ženská. Jestli „diablo“ znamená „nudu“, pak snad začnu přemejšlet o změně životního stylu…

Led: Co třeba takovej „A Pair of Shoes“ od Van Gogha? To je pro mě Obraz s velkym O.
Doplňuji:
Dobře, led, přímo k otázce. Je silně sugestivní napsat „vidíš to tam?“, protože – jak už tu někdo naznačil – když fantazii postrčíš tim směrem, kterym chceš, začne se tim řídit, neboť je to fantazie a ty vytváříš její hranice.
Navíc, je to fantazie vložená do fantazie. Ty jsi viděla ďábla? Já teda ne. Potom je hrozně snadný to vidět tak, jak chceš… chápeš? :)

Upravil/a: eLx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Když se pozorně zadívám,vidím nezřetelnou tvář s rohy.Ty rohy jsou na krajích nadočnicových oblouků.Nevím zda jsem se zadíval správně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Já nevím,led,já jsem ještě žádnýho ďáblíka neviděla.Tajem­ství,které obraz skrývá,nedá spát mnoha lidem,kteří prý ve své honbě za odhalením,chtěli exhumovat ostatky malíře.Mě ten obraz nechává klidnou.Nenadchl mě nikdy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chudst

Ja si myslim, ze to, co jste davala v odkaze vcera (?) v jine otazce, nebylo dilem autora, ale dilem stari platna. (Prijde mi to jako kdyz se objevi „tvar jezise“ na nejakem suku od zidle. Nahoda – v tomto pripade dilo stari obrazu.) Mate-li na mysli jinou tvar dabla, pak nevim.

Nicmene dival jsem se na internetu, nenasel jsem zadnou zminku o „dablove obliceji“, takze asi ne, neni. Ale mate uzasny postreh!
Doplňuji:
Rocker: podivejte se do diskuze.

Upravil/a: chudst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Hmm – tak teď, když jste to nahodila, ji tam fakt vidím. Ale nevím, jestli ve stejném místě jako Vy…
Předtím bych ji tam nehledala a nikdy jsem si jí doteď ani nevšimla. Fantazie je děsně bujná a když se jí podá prstíček, chytí se a už nepustí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

No,tak tj.pro mě hodně zajímavé.Nejdříve jsem viděla jednu ošklivou tvář a když jsem se zadívala,
viděla jsem jich více,nejméně tři…ta hlavní velká,pak v pravo nahoře malá s celým obličejem-oči,nos,pusu… Ve všech vidím výraz něčeho zlého,že by opravdu dábel? Ten má také mnoho tváří…no led,až mi z toho jde mráz po zádech…
Ale jste velmi všímavá…:-)
Doplňuji:
Ted už vidím i zuby,hl.u té malé hlavy v pravo nahoře…no bud se mi fantazie rozjela naplno,nebo to zlo vidím čím dál tím více…nevím…

Upravil/a: Andělé

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petat

Taky jsem nad tím nikdy takhle neuvažovala, ale když jsem se zadívala, tak já vidím tvář vlevo nahoře, je to muž, mračí se a má vousy, připomíná mi nějakého alchimistu nebo tak něco 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Terryle-kde jí vidíš?Ať koukám jak koukám,nikde jí nevidím:-(

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Pre eLx,
tie baganče by som si ale nezavesila na stenu do obývačky, ale „len“ k botníku.
Aj keď také baganče sú určitou spomienkou na moju „tulácku“ mladosť.

před 4606 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

eLx, beriem vašu pripomienku. Čo iné je vlastne pozeranie na známy obraz, aj na baganče. Ak už mám dopredu isté informácie, pozerám už s vedomím tej informácie. Mala som teda podľa vás správne položiť otázku:
Čo vidíte na obraze mimo známej tváre? Zaručujem vám, že minimálne od 2.odpovede budú ostatné odpovede ovplyvnené prvou.
Aká sugescia?

před 4606 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

viď moju odpoveď:
http://www.od­povedi.cz/vlak­no/mona-lisa-urcite-poznate-ten-obraz-je-tam-aj-tvar-diabla-alebo-nie
neviem, je tam tvár, alebo je to len môj pocit? Sú to len praskliny vo farbe?
ešte raz odkaz výrezu:
http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1256nadap121813738­340237.jpg

před 4607 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Takže nie som jediná, kto vidí s fantáziou.

pre Chudsta,
ďakujem, tiež si myslím že sú to praskliny, ale človek nikdy nevie, nedivila by som sa keby to tam naozaj bolo namaľované. Prirodzene nie diabol. Občas sa maliari takto mstili svojim neprajníkom.

před 4606 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

V tom výřezu vidím levé oko,a něco jako roh,vpravo.Trošku ta tvář,co vidím já,je jako maska Široko,v Záhadě hlavolamu.

před 4607 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

Tak já vidím jednoznačně tvář.

před 4607 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek