dusand

Moment setrvačnosti obdélníku

Iy = 1/12 b.h3 + bh.r2

toto je vzorec momentu setrvačnosti obdélníku, potřebovalch bych vědět, co zde znamená to ,,r'' ? Díky.

Odpovědi
arygnoc

r je vzdialenosť ťažiska od osy y, = vzdialenosť osy y od polovice hrany h, ktorá je kolmá na osu y.

mosoj

To jsme se učili v mateřské školce.

http://www.mi­zici.com/arti­cle.php?aid=88

Doplňuji:
r je vzdálenost těžiště tajitoho vobdélníku vod vosy y, prakticky to je vzdálenost osy y vod půlky hrany “h” kolmý na vosu y

Michal Kole

r tipuji na poloměr rotace (od kraje k umístění osy, kolem které se otáčí)