led

Môže mi pokladníčka v obchode odmietnúť prijať mokrú bankovku?

Mokrá bankovka. počas týchto dažďov sa mi voda dostala i na bankovky, nebola rozmočená, ale bola na jednej časti viac vlhká. Môže mi pokladníčka v obchode odmietnúť takúto bankovku prijať (suchú nemám, vlhká je celá hotovosť a vonku prší a prší…)?
Doplňuji:
…mokrá bankovka to nie je poškodenie, to stačí vysušiť. Lenže v tomto prípade, to nebolo kedy a kde. Nakoniec to predavačka pohotovo a s úsmevom vyriešila, spravila si sušiacu výstavu mokrých bankoviek.

Nejlepší odpověď
anonym

Nikdy se mi nestalo, že bych nemohl zaplatit mokrou bankovkou – čistá voda (myslím – bez chemie) je nikterak nepoškodí…
😉
Možná se pokladní podiví – ale to bude vše.

Další odpovědi
McArthur

Ano, pokladní v obchodě i v bance může odmítnout mokrou, vlhkou nebo znečištěnou bankovu. Je to z hygienických důvodů.

Naopak poškozenou bankovku (natrženou, přetrženou apod.) přijmout musí.

anonym

Musíš do České národní banky nebo na poštu,tam ti to vymění,v obchodě ti ji totiž přijmout nemusí

Questman

Tak s úsměvem plať kartou ;)

anonym

Mimochodem – „počas týchto dažďov“ – nechceš nějakou tu vodu poslat do Prahy? – tady je odporný hic a sucho…

led

Já od nás? Veď vy ste nám sem poslali tie dažde!

anonym

No jo – předčasně, nepromyšleně…
To my tak v Česku děláme…
;-D