damaskus

Moje sestra má dispoziční právo k otcově účtu. Pokud by peníze vybrala pro sebe, jak do bude s dědictvím po jeho smrti?

Otec má na účtu větší sumu z prodeje nemovitosti. Pokud by sestra tyto peníze nebo jejich část ještě za života otce vybrala mohu se nějak bránit u dědického řízení a požadovat polovinu peněz z prodeje nemovitosti ?

Moje sestra je disponentem k bankovnímu ůčtu našeho otce.

Nejlepší odpověď
Hlada

Ano, šlo by o t.zv. započtení na povinný díl a na dědický podíl. Aby šlo o dar za života zůstavitele, měl by otec o výběru vědět. V opačném případě by šlo o krádež.

Další odpovědi
Drap

Pokud je otec svépravný a vybere peníze za jeho života, lze to považovat , že to bylo s jeho vědomím a tudíž to nemá s dědictvím nic společného.