afro.minerva

Moje sestra.

Mám otázku ohledně problému mojí sestry. Je vystudovaná kamenosochařka a už přes tři roky není schopná nikde vydržet v práci ani půl roku. Když se někde zaběhne, tak tam většinou končí z absurdních důvodů. Např. „Protože jí tam dělá někdo návrhy ke schůzce a tak“. Už nevím co s ní. Řeknete si, že jí mám nechat, ať si to vyřeší sama. Ale to jen tak snadno nejde. Jsem v podstatě hlava rodiny (nebudu rozvádět) a když už je úplně na dně, tak přichází pro pomoc. A samozřejmě většinou chce peníze. Nemůžu jí jen tak vyhodit. Prostě nemůžu. Už jsem jí i pomáhala hledat práci a párkrát už někde i chvilku byla. Teď splácí přes sedm tisíc měsíčně jenom na půjčkách. Mě už taky dluží teď jenom šest tisíc. Už si nevím rady, jak jí pomoct. Sotva dostala přidělený byt a už nemá z čeho ho platit, protože jí propustili z další práce. Neplnila tam normy. Je krize a já už nevím co s tím. Její manžel je sice výdělečně činný, ale bere jenom 12 tisíc hrubého. Těžší práci dělat nemůže, protože má po těžké nehodě a má změněnou pracovní schopnost. Tak co s tím?

Nejlepší odpověď
kenyrts

já bych s ní vyběhnul,jako s horkým popelem,takový vyčůraný lidi mám ze všeho nejradši a je úplně jedno,že to je sestra nebo brácha,jen ať se každý snaží sám,ono je to daleko těžší,než si dojít k sestřičce pro prašule.P:S.Copak to nevidíte,jste slepá?Vždyť s vámi jenom manipuluje,je to jasný???????????

Další odpovědi
georgia

Myslím,že jste s prominutím hloupá-a ona to ví.Jen vás zneužívá a dělá ze sebe ubližovanou.Vy jí na to pokaždé skočíte a proto bude dál zneužívat vaši dobrotu.Nepomáhejte finančně a možná konečně v nějakém zaměstnání vydrží.zatím nemá důvod,proč.Má přece vás!

panenka

já si myslím že jí afro minervo pomáháte až dost a proto by jste si s ní měla sednout a promluvit o této situaci.musíte jí říci že kdykoliv bude potřebovat tak jí vždy pomůžete ale musí sí skusit pomoci i sama.že tyto důvody kvůli kterým je vždy vyhozená nebo odejte že to jsou jen prkotiny a že v dnešní době není život peříčko.že jak si ten život udělá takový ho bude mít.vy jste na ní moc hodná hodně by jste jí pomáhala to na vašé otázce jde vidět,ale čím budete hodnější tím to bude pro vás horší.proto si ní skuste takhle promluvit a uvidíte.já jsem taky nejstarší mám ještě dvě sestry a taky když mají nějaký problem taky jdou za mnou.já jim sice poradím ale stejně je to na nich zda mě poslechnou nebo si to pak udělají po svém.