Klára K.

Moje morče má dlouhé drápky a příšerně škrábe. Určitě jí to vadí při chození. Mám s tím jít k veterináři?

A nebo se dají nějaké speciální kleštičky koupit?
Bojím se ale, abych ji nestřihla až do nervu ☹

Nejlepší odpověď
anonym

tak mu dej nějaký kámen, jako želvičce, když má dlouhé drápky, a na veterinu s ním dojdi, a pořádně se dívej, jak to doktor dělá, abys to mohla dělat v budoucnu sama a nemusela zbytečně platit za to, co klidně zvládneš
Doplňuji:
Nanifak – to je velmi vtipné, je to snad horší, než moje „tmářství“, tam se nabádá jen ke zravé stravě, na co ji to nabádáš ty? Je to dítě, proč to děláš? (aspoň myslím, že dítě). i kdyby nebylo, tohle se nepíše.

Další odpovědi
samicek333

My našemu morčeti stříháme drápky sami. Vždycky jeden drží a druhý stříhá. Používáme takový ty malý nůžky na nehty. Naše morče má světlý, drápky a je dobře vidět kam až stříhnout, abychom jí neublížili.

Dochy

najdi si info na stránkách o morčetech. Osobně tipuju, že je to stejné jako králíkem: musí se mu občas přistřihnout. Může Ti to dělat veterinář, ale to se tam docela naběháš. Radši si za nim zajdi a nech si od něj poradit a ukázat jak na to.
Doplňuji:
Jo a nevím, jaké drápky má morče, na králíka máme spec. kleštičky na drápky. Mají asi v každem zverimexu.

Coliffe

Je to velice jednoduché, dělá se to jako s pejskem. Ostříhej si drápky sama, opatrně, a je výhodné aby morče někdo držel, aby sebou necuklo a něco se nestalo. Jinak si morče, stejně jako ostatní zvířata, může obrousit drápky přirozeně. Na nějakém kamenu.
K veterináři s ním dojdi, nebo k někomu kdo takhle drápky střihá :)