Klára K.

Moje máma totálně ignoruje fakt, že fyzicky rostu!

Napriklad, kdyz prijdu za ni a zeptam se, jestli by mi nedala nebo aspon nepujcila nejaky penize, abych si koupila (aspon jednu!) podprsenku, tak se usmeje, neco jako, „oh, ty jsi tak naivni!“, a rekne neco ve smyslu „na to mas jeste casu dost!“
vazne?! Dost casu? Je mi trinact! Kdesi jsem videla i desetilety holcicky, co nosi podprsenku! Prosim pomozte mi, jak s ni mam pohnout? (a prosim nerikejte veci jako „tak si pujc penize na podprsenku od kamaradek“ atd., to byl jen priklad tyka se to tak trochu vseho…)
Dekuji

Nejlepší odpověď
anonym

Vem si na sebe na doma bílý, hodně malý tričko, pod něj nic, párkrát se před mamkou v tom tričku projdi, třeba jí dojde, že rosteš

Další odpovědi
Damiana

Zlatý střed!:-) Je pravda, že některé matky to přehánějí a dělají ze svých slečen staré mladé (jak popsala iceT), tak jiné mámy záměrně ignorují to, že jejich dcera dospívá. Vidí stále své malé dítě a podvědomě jim vadí atributy, které signalizují ženskost – kam patří i podprsenka, která je jistým (i erotickým) symbolem.
Teď jde o to, kde je pravda.
Pokud podprsenku potřebuješ, to je jedna věc, jedná se i o zdravotní hledisko a správný vývin prsů, ale to by snad tvoje máma viděla (a rozumí tomu); jestli ji ale jenom chceš, zkus si vydělat nějaké prašule (i ve třinácti je možnost) nebo našetřit a kup si jí. Zakázat ti jí nosit – to sice máma může možná taky, ale ty si jistě poradíš.
Btw – Nejsnadnější varianta, jak zajistit, aby se ti pod trikem rýsovala vytoužená podprda, je vzít si tu od plavek – pokud je solidní a ne nějaká zavazovací. Nebo mámu přemluvit ke koupi plavek – a vyber si nějaké, které vypadají jako spodní prádlo. Se školou plavat chodíte, ne? Takže plavky potřebuješ.

Kelt

Jedna věc je Vaše finační situace a co maminka rozhodne. Myslím, že Tě zná nejlépe. A druhá věc, třeba jsou ty desetileté holky vyvinutější než některé třináctileté. Myslím, že zde neplatí přímá úměra. Tak zkus změnit taktiku, nos menší oblečení ,aby to bylo viditelné a pak se maminka třeba sama rozhodne, že by Ti měla něco koupit.

iceT

A když teda rosteš ty,rostou ti i prsa?
To jako není ironie,že je ti 13 neznamená,že podprsenku nutně potřebuješ.Když mamka řekne,že na to máš dost času,tak asi vidí,ne?
Taky jsem nedávno viděla holku tak desetiletou možná 12letou,jak si sedla do křesla v nehtovým studiu a maminka jí zaplatila nehty(no nehty,drápy to byly na tak malou holku).

Questman

Snadná rada – nenos ji!
Ale vážně, jak ti tu radí i ostatní, nos krátká přiléhavá trička a nic pod nimi, myslím, že se staneš mezi kluky populární a jestli máš do podprdy co dát, tak ti mamka po pár dnech nějakou ještě ráda koupí :DD

anonym

Si ty prsa obmotej párkrát obinadlem nebo lepící páskou, na to obleč triko ;)