Pralinka4

Moje kamarádka jí křídy-je to normální?

Včera jsem si toho všimla,že nenapadne bere zbytky školních kříd (ty pozůstatky se jinak vyhazuji do kose) Zeptala jsem se ji k čemu ty křídy má-řekla mi,že je jí (prý ji moc chutnají) a ještě dodala,že je na nich asi závislá. Je to normální? Nestane se ji něco?

Nejlepší odpověď
Irisa

Prý má člověk potřebu jíst křídy, když má nedostatek vápníku, ale to jsem viděla jen u malých dětí…

Další odpovědi
marci1

V pořádku to není. Jedná se o syndrom „pica“. Je to duševní onemocnění. ☹

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/medici­na/nemoci-lecba/pica-pika-pajka-syndrom-priznaky-projevy-symptomy

bolak

No, jen jestli si z tebe prostě jen nedělá srandu. No ale jestli je, jestli je fakt ten křídojed, tak má nejspíš ten piča syndrom, více zde > http://www.re­habilitace.in­fo/nemoci/pica-syndrom-kdyz-deti-jedi-nejedle-veci/

A já si říkal proč některé děti chodí tak rády do školy..a oni tam chodí houbařit křídu.

bolak

skládám teď tvojí kamarádce písničku pro dechové kvarteto, akorát mi zatím chybí první sloka:

chodim ze třídy do třídy
hledám tam zbytky ze křídy,
chodim ze třídy do třídy,
abych se najedla křídy.

ani můj učitel třídní,
nesdílel mou vášeň křídní
zapsal mě do knihy třídní
vyloučilí mě na tří dní. (doufám že je z opavy)

bolak

A jestli se taky skládáte na křídu jako to bylo u nás na základce, tak doporučuju nahlásit ji křídní učitelce.