22aa

Moje grabované video hlásí na mobilu: „Soubor nelze přehrát.“ Co teď?

Dobrý den.
Nevíte jak upravit video, aby to mobil přehrál?
Mě to vždy napíše: „Soubor nelze přehrát.“ Děkuji 22aa.
Není to na jenom 4k filmy? Mám nokii C3

Nejlepší odpověď
Arne1

Asi máš to video ve formátu, který tvůj mobil nepodporuje.

Další odpovědi
anonym

Logicky tyto starší telefony neumí pracovat s moderními video kodeky (velmi pravděpodobně nezvládne ani nové audio formáty aac, opus, vorbis apod.), z video formátů neumí ani staré h.262 DivX natož pak novější AVC nebo HEVC, takže ti asi nezbude než to video převést do nějakého prehistorického 3GP formátu a doufat. K převodu můžeš použít aplikaci AVIDEMUX (http://avidemux­.sourceforge.net/, dostupná pro win, mac i linux zdarma) nezapomeň ale nejen vybrat tento starý formát ale i patřičně snížit rozlišení videa tak aby de fakto odpovídalo 1:1 rozlišení tvé obrazovky, pokud ponecháš roslišení původní opět riskuješ že to ta herka nepřehraje protože i pro downscaling má určité limity dané velikosti operační paměti.

22aa

Problém vyřešen stačí to převést do nokia formátu (mp4).

anonym

jen upřesním že mp4 rozhodně není „nokia formát“ je to standardní MPEG kontejner, to jaký je uvnitř videa formát kodeku je neméně důležité a tak se ti může snadno stát že narazíš na mp4 soubor uvnitř kterého bude HEVC video které rozhodně ta nokia přehrát nezvládne. A bude nutné transkódovat. (k tomu se hodí například AVIDEMUX, dostupný pro win, mac i linux zdarma zde http://avidemux­.sourceforge.net/ ), proti běžným konvertorům umí i změnit rozlišení videa což se v tomto případě může hodit protože se tak výrazně zmenší cílový soubor.

22aa

Výborně a prej že starý křápy jsou špatný.

22aa

Dobrý den. Zejtra budu mít nový video.