Avatar uživatele
22aa

Moje grabované video hlásí na mobilu: „Soubor nelze přehrát.“ Co teď?

Dobrý den.
Nevíte jak upravit video, aby to mobil přehrál?
Mě to vždy napíše: „Soubor nelze přehrát.“ Děkuji 22aa.
Není to na jenom 4k filmy? Mám nokii C3

Zajímavá 0 před 1567 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Asi máš to video ve formátu, který tvůj mobil nepodporuje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Logicky tyto starší telefony neumí pracovat s moderními video kodeky (velmi pravděpodobně nezvládne ani nové audio formáty aac, opus, vorbis apod.), z video formátů neumí ani staré h.262 DivX natož pak novější AVC nebo HEVC, takže ti asi nezbude než to video převést do nějakého prehistorického 3GP formátu a doufat. K převodu můžeš použít aplikaci AVIDEMUX (http://avidemux­.sourceforge.net/, dostupná pro win, mac i linux zdarma) nezapomeň ale nejen vybrat tento starý formát ale i patřičně snížit rozlišení videa tak aby de fakto odpovídalo 1:1 rozlišení tvé obrazovky, pokud ponecháš roslišení původní opět riskuješ že to ta herka nepřehraje protože i pro downscaling má určité limity dané velikosti operační paměti.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
22aa

Problém vyřešen stačí to převést do nokia formátu (mp4).

před 1567 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

jen upřesním že mp4 rozhodně není „nokia formát“ je to standardní MPEG kontejner, to jaký je uvnitř videa formát kodeku je neméně důležité a tak se ti může snadno stát že narazíš na mp4 soubor uvnitř kterého bude HEVC video které rozhodně ta nokia přehrát nezvládne. A bude nutné transkódovat. (k tomu se hodí například AVIDEMUX, dostupný pro win, mac i linux zdarma zde http://avidemux­.sourceforge.net/ ), proti běžným konvertorům umí i změnit rozlišení videa což se v tomto případě může hodit protože se tak výrazně zmenší cílový soubor.

před 1567 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
22aa

Výborně a prej že starý křápy jsou špatný.

před 1567 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
22aa

Dobrý den. Zejtra budu mít nový video.

před 1561 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek