anonka

Mohu zažalovat kosmetickou značku za to, že mi prodala vadný kosmetický produkt, který mi ublížil na zdraví?

Doplňuji:
podle obalu je pro mě výrobek vhodný.

Nejlepší odpověď
anonym

Kosmetickou značku klidně žaluj, z čeho se ti zlíbí. Jenom nevím, k čemu ti to bude.
Pokud někoho žalovat míníš, tak to bude muset být výrobce kosmetiky určité značky. Potom budeš muset ještě prokázat, že ti kosmetický výrobek poškodil zdraví a budeš muset dokázat, že to bylo opravdu zaviněno tímto výrobkem (nikoliv jeho nesprávným používáním). Asi proto většina renomovaných kosmetických firem nabízí k odzkoušení vzorky svých produktů. Na těch je možné si ověřit, že na ně nebude právě tvá pleť reagovat alergicky.
Upřímně vzato si nemyslím, že máš valnou šanci uspět. Obzvlášť u velkých kosmetických výrobců to bude problém.

Další odpovědi
lukas.zmizik

Je produkt opravdu vadný, nebo je v příbalovém letáku napsáno, že se nehodí pro osoby s např. takovým onemocněním nebo s takovým druhem pleti, jaký máš třeba ty?

Hamon

Můžeš. Ale budeš muset prokázat, že chyba byla jen a pouze na jejich straně.

knedlik123

V USA ? To by slo velice rychle a odskodne by slo do mnoha milionu. Ale v CR ? By to byla velmi dlouha jizda.

ivzez

Prodal Vám ten kosmetický výrobek opravdu jeho výrobce?
Nešlo spíše o prodejce?
Nepředpokládám, že byste použila prošlý výrobek,
ale napadá mne možnost špatného skladování u prodejce.

Každopádně by to chtělo rozbor produktu
a pokud se rozhodnete pro žalobu,
doporučuji obrátit se na právníka.

Proč se tady některé dotazy tak rychle uzavírají
(nejsem si jista, jestli se sem tazatelka ještě vrátí)?!