zuzka161

Mohu z domova odejít už v 17 letech?

Je možné odejít z domu ještě před dovršením 18ti let pokud je doma psychické týrání? Zabezpečená budu a kde bydlet také. Dá se to nějak řešit? Děkuji

Nejlepší odpověď
bumbi

Pokud vím, legálně smíš odejít z domova až od 18 let, pokud tedy nejsi na internátě. Ale záleží co myslíš tím psychické týrání. Musel by to přešetřit odborník.

Další odpovědi
zzzzz

Nevím co je u vás doma, co je podle tebe psychické týraní?
Pokud si opravdu týraná, tak se obrať na sociálku a ta ti tuto situaci pomůže vyřešit. Ovšem pokud je to truc, třeba že tě rodiče nechtějí někam pouštět atd. tak to týraní není a mohlo by se to obrátit proti tobě, to by sis pak na své 18 narozky mohla počkat třeba i v ústavu.

Jak budeš zabezpečená? Jako že pracuješ, nebo odkud máš příjmy?

Dochy

je nějaká možnost nechat se zplnoletnit. Ale buď opatrná a zjisti si podrobnosti. Je to tak trochu dvojsečná zbraň, která jako zbraň nebyla navržena.