Avatar uživatele
cepice

Mohu vystavit zrcadlovku přímému slunečnímu světlu, aniž bych ji nějak poškodil?

mám na ní nasazený jen UV filt

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3316 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ano, můžeš. Můj fotoaparát jsem přímému slunečnímu světlu vystavil mnohokrát a nikdy se nic nestalo.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?cepice Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Chceš fotit Slunce?
No – nedoporučuju… Pořiď si filtr.
Nevhodnou expozicí si ´propálíš´ snímač (nebo film).
___
Pokud se ti ale jedná a položení foťáku na sluncem ozářený palouček, bude trvat dost dloho, než se nebezpečně přehřeje…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Nejlepší bude ji během dne uschovat ve spodní přihrádce té almary vzadu ve sklepě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rigormortis

Při slabším světlu ano (východ, západ nebo v zimě), při silnějším a delší závěrce může dojít k poškození, ale osobně bych to neviděl až tak tragicky…ještě jde o velikost snímače, na kterou se rozprostře světlo z objektivu, světlost objektivu, jestli máš zaostřeno na objekt v nekonečnu nebo na makro (aby ti to neudělalo ze slunce bod na čipu)…
Jestli chceš fotit slunce, doporučuji jako lowcost variantu svářečské sklíčko přilepit na starý uv filtr a hrát se s expozicí.

Obecně ale jde říci, že tato možnost tady existuje…lze poškodit čip zrcadlovky při vystavení přímému slunci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Gego zase jsi ulétl. Jak asi vznikají západovky a východovky ?
Fotí se přímo !!!!!!
Nebo snímky v protisvětle. Běžně bývá v záběru Slunce. Přímou expozici Slunce je nesmysl provádět, ale i tehdy by to krátká doba expozice zachránila.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Mosoji → ještěže jste nenapsal ´výpadovky a záchodovky´…
😁
___
Vy mne opravdu dokážete pobavit – svou potřebou ´rejpat´ do mých odpovědí…
…„západovky a východovky“… – se fotí s filtrem (tedy ´běžně´ a pokud má být fotka dobrá); minimálně s polarizačním, lépe se SKY – pro odstranění oparu (nééé ze rtu, z fotky, pokud cílem fotografa není foto inverze – a i pak je polarizační vhodný)
…„snímky v protisvětle“… – v záběru je Slunce (protisvětlo) zacloněno ´objektem´ (tedy nejde o přímé ´zaměření´ Slunce)
…„by to krátká doba expozice zachránila“… – a nebo taky ne – a to nevíte ani vy ani já, nevíme, o jaký záběr mělo jít – a s ohledem na možný dotaz na focení zatmění by byla volba filtru rozumná
___
Na komolení mého nicku už jsem si zvyk´, mne nerozházíte…
😁

před 3313 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek