Werwolfo

Mohu vyrobit vlastní vodní dýmku/šlukovku/bon­g… z polymerové hmoty (cernit, FIMO)?

Chtěl bych si vyrobit něco na způsob domácí fajfky, ale nikde jsem nenašel, jestli jsou takové hmoty vůbec vhodné. Myslím hlavně zdravotně (ano, já vím, je to paradox, ale zajímá mě to). Teplotu si myslím to vydrží, když to ztvrdne v troubě na 120°C.
Případně mám v záloze keramiku, kterou bych vypálil pod ohništěm. Ta by byla možná lepší?
Budu moc vděčný za jakékoliv rady :)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Děláš dobře, že se ptáš. Když kouřit, tak jedině zdravě. Já osobně bych žádný plast nepoužila, ta keramiku bude rozhodně bezpečnější.

120°C v troubě při vytvrzování a 550°C při kouření je podstatný rozdíl.