ColdBlue

Mohu vycestovat do Anglie jen na cestovní pas? Lze cestovní pas vyřídit bez OP?

Zdravím, jedu 26. 10. 2015 se školou na 5 dní do Londýna. Kvůli změně trvalého bydliště mám neplatný občanský průkaz, na nějž tudíž nemohu jet. Má otázka zní, zdali k prodloužení cestovního pasu stačí rodný list. A mohu vycestovat do Anglie bez občanského průkazu? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
gecco

Ano, k vycestování ti stačí i jen jeden doklad – tedy pas nebo OP, nemusíš mít obé.

Pokud vím, platnost pasu nelze prodloužit (jaký pas máš??) – ale k vyřízení nového rodný list stačí – máš (v pondělí) ´nejvyšší čas´ zajít na úřad.