JájsemRaibek

Mohu věřit tlumočníkovi u soudu?

Příklad Krejčíř. Mohu věřit, že tlumočník řekne vše co jsem řekl já? Může takový tlumočník mluvit i sprostě, pokud tak mluvím já? Třeba u soudu záleží na každém slovíčku. Ano chtěl jsem je zabít, ale dodám, kdo by nechtěl, když vám vyvraždili celou rodinu. Tím jsem však vinu nepřiznal. V myšlenkách přemýšlím o vraždě-pomstě stále.
Mohu věřit tlumočníkovi, že to tak podá?

Nejlepší odpověď
gecco

Mělo by tomu tak být – tlumočník „u soudu“ by měl překládat slovo od slova (samozřejmě – pokud to v daném jazyce lze – dává smysl)…
😉

Další odpovědi
Hans51

Ano, můžete. Minimálně v ČR ano, protože je jejich činnost podřízena zákonu č. 36/1967 Sb., o znalcích a tlumočnících. Podle jeho § 8 jsou znalci (tlumočníci) povinni vykonávat znaleckou (tlumočnickou) činnost řádně, ve stanovené lhůtě, oboru (jazyce) a odvětví, pro které byli jmenováni. Pokud by tak nečinili, hrozí jim sankce (např. pozastavení práva vykonávat takovou činnost, zánik tohoto práva, pokuta…

Drap

Pokud neumíš jazyk, tak dokonce věřit musíš. Nic jiného ti nezbývá.

anonym

Brzy uzavřená otázka, ale i tak přispěji: Policajt: „Kam jste schoval peníze?“
Tlumočník: „Kam jste schoval peníze?“
Zloděj: „Neřeknu.“
Tlumočník: „Neřekne.“
Policajt: „Když neřekneš, zavřeme tě.“
Tlumočník: „Když neřekneš, zavřou tě.“
Zloděj: „Neřeknu.“
Tlumočník: „Neřekne.“
Policajt: „Když neřekneš, zastřelím tě.“
Tlumočník: „Když neřekneš, zastřelí tě.“
Zloděj: „Schoval jsem je v kuchyni pod podlahou.“
Tlumočník: „Neřekne.“

gagaga

:)))