hanulka11

Mohu vám poděkovat za rady ? Jak se to zjistí dám vám vědět .

Nepsala jsem to do diskuze protože byste to asi nečetli.
Je to byt v paneláku , vypínače nejsou součástí futer, ale jsou blízko futer , zkusíme vypnout elektřinu jak radí cukrár /to nás nenapadlo/ víc hlav …víc ví . Pošleme ještě jednou revizáka .Jinak dcera umyla futra kondicionerem aby statiku odstranila , doporučím ten sprej . Bohužel s ní nebydlíme tak to řešíme na dálku.Moc děkuji …člověk se bojí …no…

Nejlepší odpověď
mosoj

Mohu také svým mozečkem přispět? Nějak mně to uniklo.

  1. Dělá to vždy když se dotkne a dělá to všem?
  2. Pokud to dělá vždy a všem je to nebezpečné el, vedení. I když nemáte vypinače součástí futra rozvod vede pod práhem ve dveřích, může probíjet.
  3. Pokud se to projevuje jen někdy je to pravděpodobně statika. Vysledujte co máte v tom okamžiku na sobě ( měla by to být látka s vysokým izolačním odporem) a na čem jste před tím seděla ( křeslo, potahy). Při sezení se oblek nabije statickou elektřinou a při doteku kovového „uzemněného“ futra se vybije. Muže to být také stav po příchodu domů, kdy si sundáte kabát a pokračujete dál do bytu. Udělá to ale jenom při nějaké kombinaci kabátu s oblečením pod kabátem.

To je třeba vysledovat.

Řešení je změnit domácí oděv nebo potahy, nebo nosit obuv s koženou podrážkou, nikoliv gumovou nebo z umělé hmoty.