Mohu v osobním vozidle přepravovat najednou tři děti v Česku a v Německu ?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

V osobním automobilu můžeš přepravovat maximálně tolik dětí, kolik se tam vejde sedaček, popř. podsedáků a zároveň tolik, abys nepřekročil povolený počet přepravujících osob.
Zjednodušeně: většina aut je 5-ti místná, tudíž ty a 4 děti.

Další odpovědi
standa

Miroslavovu odpověď bych doplnil o tyto detaily:

  • dítě (a je jedno kolik mu je let), které je menší než 150cm a lehčí než 36 kg musí sedět v autosedačce a být připoutáno

(§ 6/1.c zákona o silničním provozu)

  • pokud se jedná o přední sedadlo s airbagem, tak tato sedačka nesmí být čelem ve směru jízdy

(§ 6/1.c,2)

  • pokud jsou na zadním sedadle již dvě autosedačky, tak 3.dítě (starší než 3 roky a menší než 150cm) může být pouze připoutáno bez autosedačky

(§ 6/1.f)

  • dle striktního výkladu zákona není podsedák roven autosedačce a jeho použití může být vyloženo jako jízda BEZ autosedačky

Zdroj: business.center­.cz/business/pra­vo/zakony/sil­nicni-provoz/cast1h2d1­.aspx

cukrar

Neznám předpisy v Německu, ale v České republice můžete (ve většině případů) přepravovat tři děti.

(Pro úplnost dodám, že v některých autech a v některých případech nemůžete přepravovat ani jedno dítě)