Lukáš Ondriš

Mohu v linkovém autobuse přepravovat jízdní kolo?

Děkuji za odpovědi,zkusím autobus a když mě řidič nevezme tak pojedu na kole.

Nejlepší odpověď
anonym

Vše záleží na řidiči a jak je nacpaný autobus.Když tam nebude k hnutí, tak ti ho určitě nevezme, pokud tam bude málo lidí, tak ano (což se stalo mně).Pršelo a v autobuse bylo asi 10 lidí, tak mně vzal.

Další odpovědi
ReHu

Záleží na řidiči, času a ostatních cestujících.

Já, kdysi dávno, stopla s kolem noční linku, co projíždí celým městem.
Prý nám zastavil a já pak snad ani nejela 🙂.
Údajně jsem měla „okno“, ale kdo ví, jak to vlastně bylo 🙂 🙂 🙂

gecco

Poptej se přímo konkrétního přepravce – neexistují celostátně určené podmínky…
___________
Každopádně dobře dojeď…
😉

lexx

velocipéd v autobuse je ostatním cestujícím na obtíž a když někoho zraní tak má šofér průšvih pak se nediv když Tě z přepravy vyloučí

da ny

V našich končinách ne (jen složené).
O víkemdech jezdí po různých trasách cyklobusy.
Vlaky jsou plné cyklistů a kol, někdy je třeba rezervace, jiné spoje vezmou hned každého. Rychlíky mají vždy vagon/y s držáky/stojany na kola.