agentpv

Mohu užít vazbu AS … AS ve větě: „You as sing as a monkey.“, když vím je asi správně: „You sing like a monkey.“ ?

Vím že As při porovnávání se užívá spíš pro funkce než pro fyzickou podobu – Jack works as a manager. Překlad – Zpíváš jako opice. (Vřeštíš…)

Nejlepší odpověď
quentos

Ne… nepoužívá se před slovesem. To první „as“ z dvojice stojí vždy před přídavným jménem nebo příslovcem. Takže leda „you sing as badly as a monkey“.