Mohu uvařit zmrazené mušle – slávky?

Koupil jsem chlazené mušle, jenže jsem nevěděl že jsou živé. Dal jsem je do mrazáku – takže jsem je živé zmrazil. Mohu je nyní připravit, nebo se nedoporučuje?

Nejlepší odpověď
jahudka_vlm

Nemá se to dělat.

Další odpovědi
hanny 2

Nedoporučuje se.

hanulka11

rozhodně NE
Nikdy nezmrazovat živé mušle!

Krátce po zakoupení živých mušlí je použít. Při koupi si zjistit datum, do kdy se mohou použít. To platí také pro zmražené mušle! Čerstvé mušle by se měly po jejich zakoupení co nejdříve připravit.

Mušle podléhaji zkáze a proto potřebují správné uschování v chladničce při teplotě pod 4°C.

Zmražené mušle skledovat při –18°C a před použitím je rozmarazit v chladničce.

Mušle neuskladňovat v uzavřených nádobách

http://www.la­buznik.com/re­cipe.php?ID=24580