Jirka R

Mohu uchovávat léky v době jejich aspirační doby dole v ledničce?

Doplňuji:
Samozřejmě, správně „expirační“!!!Dě­kuji …

Nejlepší odpověď
gecco

Ona to bude spíše doba do Expirace…
Jo, můžeš – stabilní prostředí (temno, chlad) jim neuškodí – předpokládám, že v lednici ti nemrzne.
😉
Doplňuji:
Není zač…
Přeju, ať těch léků potřebuješ co nejmíň.
😉

Další odpovědi
Conchus

U skoro všech léků je v příbalovém letáku napsáno, jak se mají uchovávat. Není-li napsáno tak je to jedno.

Pepa25

Drtivá většina léků (kromě např. v lékárně vyrobených kapek) nepotřebuje chlad z ledničky, naopak je to může být nepraktické (v ledničce se na balení dostane odkapávající voda nebo něco ze skladovaných potravin atd.). Doporučuju léky skladovat na suchém místě, např. někde ve skříni v papírové krabici, samozřejmě mimo dosah malých dětí.