michellinka

Mohu u porodu dopředu upřednostňovat císařský řez před porodem kleštěmi?

Mám za sebou těžký porod prvního dítěte, kdy se porod dostal do takové fáze kdy již nebylo možné provést císařský řez.V nejbližších dnech mě čeká další porod a po této negativní zkušenosti bych chtěla rovnou provést císařský řez. Mohu toto požadovat? Jsem zdravá a těhotenství je bezproblémové. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
kropitko

Já bych doporučila porod přirozenou cestou,ale to je na Vás. Jsem si jistá,že lékaři vědí co dělají a provedou porod,tak aby co nejméně ohrozili Vás i miminko. Samozřejmě si s porodníkem o tom promluvte a zvažte možná rizika.
Jinak asi záleží na tom na koho narazíte, já jsem chtěla za každou cenu rodit přirozenou cestou,ale v porodnici mi řekli,že pokud nebudu rodit císařem, tak si mám jít rodit jinam. Což byl docela problém, vzhledem k tomu,že mi už odtekla plodová voda a další porodnice byla vzdálena 50 km…

Žena nemá právo dožadovat se provedení císařského řezu. K jeho provedení je třeba především zdravotní indikace. Pokud není takto určena, lékař by zákrok provést neměl, ať si jej žena přeje nebo ne.

http://www.fe­rovanemocnice­.cz/prava-rodicky-28/prava-behem-tehotenstvi-a-porodu-85.html

Další odpovědi
dabel

Já si myslim že jo.Je to Vaše rozhodnutí.Ale musíte narazit na dobrou doktorku nebo doktora.Jinak Vám přeji at vše dopadne dobře a at jste v pořádku