Larissa

Mohu spotřebovat muffiny od Dr. Oetkera po datu spotřeby?

Dobrý den,
mám krabici (sypká směr na přípravu muffinů), ale na krabici se píše, že je to již dva měsíce po uplynutí lhůty minimální trvanlivosti. Mohu je stále udělat? Nebo je mám jako vyhodit? Děkuji

Odpovědi
gecco

Minimální trvanlivost je doba, po níž musí daný výrobek splňovat nějaké vlastnosti…
Realita – jak dlouho výrobek při správném skladování vydrží, je mnohem delší – zvlášť u takto konzervovaných produktů…
😉
Očichej a ochutnej – a pokud neshledáš senzorickou závadu (smrádek nebo pachuť), klidně si to zdlábni…
😉

novvem

To že je to prošlé, neznamená že je to jedovaté.