Mohu skončit hned v práci při DPP?

Mam smlouvu o DPP, kde je psana ve smlouve 15denni vypovedni lhuta. Ovsem ja ted par dni jedu bez smlouvy v praci, z tech dni si chci 16ho vzit zalohu a zaroven prijde i vyplata. Ten den chci ukoncit pracovni pomer (dat vypoved) ze dne na den, jde to? Nestane se mi nic? Smlouva mi jinak skoncila k 31.12 2017

Nejlepší odpověď
ivzez

DPP je dohoda, nikoliv pracovní smlouva.

I DPP je potřeba řádně písemně vypovědět, výpovědní doba činí 15 dnů.
Další možnost ukončení DPP je dohoda se zaměstnavatelem, ovšem ta je
možná jenom v případě, že zaměstnavatel bude s návrhem souhlasit.
(Skončit ze dne na den lze pouze písemnou dohodou.)

_____________­_________
Reakce na „opravu“ otázky:

MrLuke, nemáte „smlouvu o DPP“, protože nic takového neexistuje.
Uzavřel jste dohodu o provedení práce (DPP).

„Chci si vzít zálohu:“
O zálohu sice můžete zaměstnavatele požádat,
ale je otázka, jestli bude moci žádosti vyhovět.
Pokud ne, obdržíte výplatu v řádném výplatním termínu.

Jestli po skončení DPP pracujete pro zaměstnavatele dále, pracujete na černo.
Docela by mne zajímalo, jestli Vám v takovém případě vůbec zaplatí.
(Zaměstnavatel porušující zákoník práce poměrně často ani nezaplatí za práci.)