JájsemRaibek

Mohu si zakoupit kostru, jaká se používá v hodinách biologie?

A pokud ano, mohu ji pak beztrestně zakopat na zahradě nebo třeba pod terasou mého domu?

Nejlepší odpověď
Ametyst

🙂 Výborný nápad! Hlavně nevyhoď účtenku nebo fakturu od nákupu té školní pomůcky. V dnešní době se dělají ukvapené závěry všude. 🙂

Další odpovědi
Kepler

Bývají z plastu jako učební pomůcky pro mediky a zakopat je do země by byl hřích. Jeden známý medik, když dokončil studia, tak tou kostrou strašil exekutory a kolegyně doktorky. Jinak se dá sehnat i takhle: https://www.me­dik.cz/inzera­ty/2377

autacek

Zakoupit si můžeš co chceš (pochybuju že na tu kostru budeš mít) a zakopat si na vlastním pozemku můžeš taky co chceš, pochopitelně ale s ohledem na příslušnou legislativu, zejména pak zákon o odpadech, ochraně vod apod.

Ale jestli to myslíš jako návod, jak si nechat na jaře zrýt od policie zahrádku, tak taky dobrý.

agentpv

Proč kupovat? Přihlas se na archeologickou brigádu a nějakou si vykopej.

Bobek 2

Pokud splníš právní podmínky pro výkopové práce na vlastním pozemku a pro nakládání s odpady, tak by to snad beztrestné být mohlo. Domnívám se, že bez formalit.