Tw!st

Mohu si zadat do účetnictví přijatou fakturu bez vyplněného IČ?

Zdravím, nakupoval jsem na Alze zboží které mi slouží k práci (jsem podnikatel- neplátce DPH). Při zadávání údajů při objednávce jsem nezadal své IČ, tudíž mi pak pochopitelně přišla faktura, kde v kolonce kupující není vyplněné mé IČ. Mohu si i přes to zadat fakturu do účetnictví, nebo bude bez vyplněného IČ neplatná?

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud je to doklad do 10.000,– Kč, nemusí tvé údaje obsahovat vůbec (jde o zjednodušený doklad).
A jestli je to nad 10.000,–, pak

  1. IČ si tam dopiš
  2. požádej Alzu o opravu a poslání nového dokladu

Tw!st

Díky Gecco. Kdybych nepočítal DPH, tak je to zboží lehce pod 10.000 Kč, pokud ale přičtu DPH, tak se to už dostává nad 10.000 Kč, tudíž za předpokladu, že si do účetnictví zapíšu plnou částku, včetně zaplaceného DPH, pak je částka nad 10.000 Kč a já budu muset požádat alzu o doplnění IČ do faktury, je to správně?

gecco

Jo – to je správně…
😉