slad08

Mohu si v Praze na Letišti V. Havla koupit nějakou letenku (kamkoli) bez udání důvodu a odletě ze země?

např.: letenka Praha – Panama
Funguje to tak jako když si koupím jízdenku na vlak?

Nejlepší odpověď
Reezo

já znám jen letiště Ruzině. Ten druhý název neuznávám.

Další odpovědi
anonym

Bez udání důvodu? ;-D
Jistě – jediné, na co se tě přepravce bude ptát je, máš-li dost peněz na zaplacení…
😉
První otázky očekávej s odbavením do letadla, další, případně,v cílové destinaci.

arygnoc

technicky vzaté áno.

ale na letisku som kupoval letenku naposledy niekedy pred 20-imi rokmi, dnes všetko riešim cez internet alebo telefonicky, prípadne priamo cez kancelárie toho ktorého prepravcu, predsa len sa nemusím trepať na letisko, ktoré je v drtivej miere mimo mesta (jediné mestské letisko, ktoré poznám (bol som) je v Gibraltari.

ale principiálne je to rovnaké, ako si kúpiť kolu vo fastfoode.
niektoré krajiny vás ale nemusia po prílete ani pustiť z letiska – všetko je to iba o peniazoch.

Stingo

Letenku si koupit můžeš jak chceš, ale pokud letíš do země, kam je potřeba předem vízum a ty ho nemáš, tak tě nepustí do letadla.

mosoj

Pokud bude v letadle místo a nebudeš potřebovat vízum ( nebo ho budeš mít pokud bude třeba) a budeš mít všechny potřebné doklady OP nebo pas tam kam je třeba tak klidně. Dostaneš kus papíru, kterému se říká letenka.

petra15

Letis-li jen na uzemi EU, je to pak jako s tim vlakem, zarucuji. Dale, viz ostatni odpovedi.