vivatisCZ

Mohu si udělat řidičák na autobus když jsem na jedno oko slepý?

Jsem na jedno oko slepý, ale né úplně asi na 70%. Mohu si udělat řidičák na autobus?

Nejlepší odpověď
arygnoc

citujem:

„Potvrzení o zdravotní způsobilosti nutné pro získání řidičského průkazu vydává praktický lékař. Vyšetření zraku může provést i oční lékař, avšak musí být následně potvrzeno praktickým lékařem.
Zrak je pro řízení motorového vozidla samozřejmě zásadní. Pro držitele řidičského průkazu. Pro posouzení je důležitá hlavně tzv. zraková ostrost (vizus) a dále síla potřebných brýlí (tzv. korekce).
Člověk, který vidí pouze na jedno oko řidičský průkaz získat může, avšak pouze ve skupinách A, B, C, E, T. Ve skupině D není jednookost připuštěna.“

zdroj: http://www.in­varena.cz/?p=18411

;-Q