SteimlX

Mohu si udělat oheň s rodinou?

Bydlíme v malém panaláčku, ohniště je na nasšem soukromém pozemku, budem jenom rodiče a 2 děti, samozřejmě v rouškách. Je to v rozporu s nynějšími nařízeními?

Odpovědi
zjentek

Já bych váš soukromý pozemek za váš domov považoval, čili mám opačný názor než Edison – v zásadě oheň za těchto podmínek ano.

Pepa25

To vám nikdo závazně neřekne, obecný zákaz volného pobytu s výjimkou pro „pobyt v přírodě nebo parcích“ pravděpodobně platí (některá rozohnutí vlády a MZDR se tlučou, takže na 100% vám nikdo neřekne, které znění je závazné). Ustanovení je tak gumové, že se (bohužel) dostáváme do pozice „záleží, jestli vás někdo udá, logiku v tom nehledejte“.
Takže buď někde, kde vás nikdo neuvidí nebo máte holt smůlu, podle vlády je ohníček rodičů s dětmi „ohrožení veřejného zdraví“.

Edison

V zásadě ne. Máte se držet doma, pokud to není nevyhnutelně nutné.

Reezo

Podle mého názoru by to neměl být problém, pokud je to váš pozemek. Každopádně s jistotou to říct nemohu.
Existuje docela dost tel. čísel, kam může člověk zavolat ( jestli se dovolá ) a informovat se.

Edison

… a jsme opět u obligátního obcházení zákona… Osobně jsem přesvědčen, že zásadní je smysl nějakého nařízení. Podle litery jen to, že lavičku z před plůtku si přesunu za plůtek je sice v pořádku, tím se ovšem nenaplní smysl opatření: omezení sociálního kontaktu. Navíc… jak se na to budou dívat sousedi? Nemluvě o tom, že to klidně někdo „oznámí“… Stojí vám potom za to být otravován orgánama, i když nakonec třeba bez postihu? Zvažte i tato fakta. Navíc… jaký příklad tím dáte dětem?

zjentek

Na druhé straně, „otravovat orgány“ zpětně může taky kdokoli, kdo správně pochopil, že jej orgáňi „unavovali“ čímkoli, co NEMĚLI podepřeno PRÁVY!

No co, na mě bradu neotvírej, já zákon a JEHO pořádek moc nemusím.. (;

Edison

O to nejde. Jde přeci o to co v daný okamžik. Stojí ti za to se s nimi dohadovat? A pak to řešit ex-post…

Edison

Mimochodem… připomenu taky jedno DODRŽENÍ nařízení: Návrat dovolenkářů z Itálie pět minut před půlnocí jen aby nemuseli do karantény. Taky splnili co bylo nařízeno, žejo… A…??? Tak použijte HLAVU!!!!

zjentek

Rodinka chce mít u ohýnku NASAZENY ROUŠKY! Druhý způsob přenosu covida je později dotykovým kontaktem, jenže rodinka chce posedět „NA SVÝM“! A tento pojem na jistě NĚJAKÝ HRANICE. tak taky použij HLAVU!!!

Edison

Hele.. mě je to jedno. Jen si prostě nemyslím, že to je dobrá nápad a hned z několika důvodů. Zahrádka před hospodou je taky soukromý majetek. Co by si tam hospodský nepozval pár kamarádů. Dyk má zavřeno. Mimochodem… přesně takhle se rozmohl covid po jihu Itálie. Opravdu to za to stojí???

Edison

A ještěš jedno hledisko: A to bez ohledu na to, jestli to možné je, nebo není. Opravdu stojí za to dávat důvod k tomu, aby současná opatření trvala dý, než je nutný? Opravdu stojí za to dávat důvod k případnému zpřísňování opatření v současnosti platných??? Ber to tak, že když se zjistí, že to lidi dělaj a současná opatření nejsou účinná jak by bylo třeba, tak přijdou na řadu další opatření. A to právě na takové chování lidí, které je vidět. Oprtavdu to stojí za to? To fakt těch 14 dní… měsíc… není možný počkat? MYSLETE!!!

zjentek

Opravdu stojí za to ZDRŽOVAT covida? Vždy´t nám tak či onak dá co proto a že jej takto lépe rozložíme pro potřeby zdravotnictví, aby stíhalo? Ježiši… Bože… No, mě prostě naivita prostýho člověka NIKDY NEPŘESTANE překvapovat. Není ani nutný psát v těchto místech MYSLETE velkými písmeny, to je prostě zbytečný. Drž se ve zdraví draku a hlavně ZA-PO-MEŇ na nějakých „14 dní… měsíc…“ Důvody už znáš. (;

Edison

Mno… já ti nějak nevím… Tisíc mrtvých denně… to chceš? Tak hutá do IT. A to to tam taky zdržujou… Jen blbě…

zjentek

Já to jen beru jak to je. Co na tom, že nesouhlasím. To je taky jediný co můžu. Ale to mě nebaví, nesouhlasit s realitou. (;

Edison

Konečně rozumný slovo… 🙂