ventil

Mohu si trvale bydliste nahlasit na obecni urad kde mam hlasenou provozovnu.

Dobry den,rodice prodavaji byt kde mam trvali pobyt.Jiz ctvrtym rokem ziji v pronajate obecni restauraci kde i pracuji.Chtel bych se zeptat jesli se muzu prihlasit na obecni urad kde se tet zdrzuji nebo se musim prihlasit na obecni urad kde mam dosud hlaseny trvaly pobyt.Misto kde mam provozovnu a tet ziji je vzdalene od mista dosud trvaleho bydliste prez sto km.takze mam velke problemi s postou,urady,le­karem atd.Dekuji za odpovet.Slepicka

Odpovědi
ivzez

K trvalému pobytu se můžete přihlásit jenom do bytu, který Vám patří
(dokládá se výpoisem z katastru nemovitostí)
nebo do bytu, k němuž máte uzavřenu nájemní smlouvu
(dokládá se platnou nájemní smlouvou).

Zanikne-li Váš trvalý pobyt po prodeji bytu rodičů,
změní Vám obecní úřad trvalý pobyt na adresu ohlašovny v obci,
v níž jste měl naposledy hlášen trvalý pobyt.

Po zániku trvalého pobytu je nutné do (tuším) 10 nebo 15 dnů
(toto si ověřte např. telefonicky, počtem dnů si nejsem jista)
zajít na obecní úřad v místě trvalého pobytu.

Lékaře si už hodně dlouho můžete svobodně vybrat, poštu lze dosílat
(dosílku lze zřídit tuším na 6 měsíců a v případě potřeby opakovat).

Jediný problém vidím u úřadu práce, státní sociální pomoci
a pomoci v hmotné nouzi – to vše se vyřizuje v místě trvalého pobytu.

V případě registrace na ÚP lze požádat o zprostředkování zaměstnání
pobočkou v místě skutečného pobytu. Žádá se na pobočce v obci trvalého pobytu, pobyt v jiné obci je nutné doložit (ÚP sdělí, co/jak je potřeba doložit).