TommyKiller1

Mohu si přivydělat pokud beru sociální stipendium na VŠ a zároveň mám nárok na přídavek?

Studuju na VŠ a chtěl bych vědět jaká je výše přivýdělku, kterou mohu dostat.

Odpovědi
gecco

  1. podle zákona o vysokých školách jsou sociální stipendia přiznávána, pokud příjmy rodiny nepřevyšují 1,1násobek životního minima – ale podmínky pro získání stipendia může upravit (do jisté míry) každá škola ´po svém´, takže se poptej na studijním oddělení
  2. nárok na přídavky na dítě máš tehdy, pokud příjem domácnosti nepřesáhne 2,4násobek životního minima (pokud bys svým přivýdělkem tuto částku překročil, ztratíš další rok nárok na přídavky)