beer

Mohu si při lovu kaprů ponechat neůmyslně podseknutou rybu? Lovím kapry a např. při stahování nástrahy se něco zahákne..

Kamarád tvrdí, že ne. On podle mne ale nerozlišuje úmysl (příprava náčiní, systematická činnost..) a ohání se rybářským řádem, který to zakazuje. Ano zakazuje, ale nerozlišuje úmysl a náhodu – třeba zaseknu při záběru a ryba není chycena za tlamku. Na ryby již několik let nechodím ))
Děkuji.

Nejlepší odpověď
ten který je

To nelze dokázat zda to byl úmysl či nikoliv.Když máte ve vezírku dvě ušlechtilé ryby,nelze si už další ušlechtilou rybu ponechat.Také se mi stalo že jsem nechtěně při záběru chytil kapra za bok (to bylo rodeo!).Jinak rybářský řád nenařizuje pouštět špatně zaseklé ryby,ale zakazuje úmyslné podsekávání ryb.