Dr. Darko

Mohu si pořídit sphynx kočku, když jsem alergický na kočičí srst?

Odpovědi
Drap

Pořídit si ji samozřejmě můžeš. Ovšem problém s alergií tady stále zůstává. Víš snad, že na ni nebudeš alergický? Já bych ro raději nejdříve vyzkoušel

dubraro

Pořídit si ji jistě můžeš (není nijak levná). Nicméně tzv. alergie na kočičí srst je ve skutečnosti alergie na kočičí sliny, kterými si kočka tu srst čistí. A to dělá sphynx taky, i když srst nemá. Ovšem je velmi jednoduché sphynxe občas otřít mokrým hadrem. Určitě jednodušší, než koupat chlupatou kočku.