Romča23

Mohu si o zruseni trvaleho bydliste zazadat sama?Pokud ano tak jake jsou podminky?

Uz ctyri roky nebydlim s rodici a mam jiste financni problemy a nechci aby k nim prisli exekutori.Zadala jsem o zruseni mamku,ale ta to nechce udelat protoze si mysli,ze to bude pro ni ostuda.Moc vas prosim o radu.Predem moc dekuji. Hejlikova

Nejlepší odpověď
standa

Ve vašem případě se nemusíte zabývat ZRUŠENÍM trvalého pobytu, ale v místě vašeho současného bydliště podáte žádost o ZMĚNU trvalého bydliště…, automaticky pak bude údaj o vašem stávajícim místu trvalého pobytu smazán a nahrazen novým.

Nutným předpokladem pro přihlášení se k novému trvalému pobytu je, že:

  1. v novém bydlišti máte legitimní pobyt (nájemní smlouva)
  2. souhlas majitele bytu/domu, kde nyní bydlíte

Pokud byste výše uvedené podmínky pro přihlášení se k novému trvalému pobytu nesplnila, tak vám nezbyde, než zahájit úkony pro zrušení trvalého pobytu způsobem, který je uveden v odpovědi na obdobnou otázku, na kterou odkazuji níže ve zdroji.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakym-zpusobem-lze-odhlasit-z-trvaleho-pobytu

Další odpovědi
Gollumek.88

jsi-li plnoletá, můžeš si zrušit trvalé bydliště u rodičů sama na městském úřadu. Akorát pak to trvalé bydliště musíš mít někde jinde, pokud nemáš, tak je možnost mít trvalé bydliště na úřadu městské části.

zde máš podrobnější podmínky: http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/najem-a-najemnici/3189-podminky-zruseni-trvaleho-bydliste.html