Mahoney

Mohu si koupit zpáteční jízdenku a jet s ní jen jednu cestu?

Mohu? Protože v obci kam jedu (jedu prvně busem, vlakem až cestu zpět) neprodávají jízdenky a musel bych si ji koupit ve vlaku a zatím jsem s tím přístrojem ještě nepracoval.. tak mě napadlo, že bych si koupil zpáteční jízdenku, tam je busem a zpět vlakem. Můžu s ní jet jen jednu cestu?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Můžeš, ale je to zbytečné.
Ale klidně si můžeš zajít na nádraží u vás a říct, že chceš jízdenku od tamtud tam a datum cesty (klidně i třeba týden dopředu).
Např. Dneska v Praze si můžeš koupit lístek na vlak z Brna do Ostravy na den 10.2. 2013.

Další odpovědi
frankie89

muzes, akorat te to vyjde zbytecne draze ne? platit si za jizdenku na bus a na vlak. Nebylo by lepsi pozadat treba pruvodciho ve vlaku, aby ti ukazal jak ten stroj funguje? 🙂

www

Dělá se to běžně tak, že cestou nazpět nasedneš jednoduše do vlaku a pockáš na průvodčího. Ten ti jízdenku prodá.
Kupovat zpáteční je pro tebe nesmysl, vyhozené peníze.
Praxe

štamgast

To nechápu. Když jedeš vlakem jednu cestu tak si kup normální jízdenku a ne zpáteční.

Mapel

Zpáteční jízdenka značí, že si koupíš tam a současně i zpět. Platíš trocha méně než dvě jízdenky. Neexistuje koupit jízdenku jen zpět. Naopak si můžeš koupit jízdenku v cílové stanici na cestu od někud. Pokud ve stanici nevydávají jízdenky, tak ti jí ve vlaku prodá průvodčí bez příplatku a nemusíš nic obsluhovat. Nebo maní na nádraží automat na jízdenky a není to nic složitého.

dudu

Proč ne, jen se cesta poněkud prodraží. V některých pásmech intengrovaného dopravního systému však lze za jednu jízdenku vyzvednout třeba balík na poště a přitom zvládnout v daném časovém limitu cestu tam i zpět.