petr77

Mohu si jet vyzvednout zásilku do jiného okresu?

Např. vyzvednutí zboží v obchodě, který v mém okrese není.

Odpovědi
Drap

Můžeš, jakmile skončí opatření cestovat z okresu do okresu.

PepasAvalonu

Lepší by bylo si tu zásilku přesměrovat (což většina dopravců u většiny zásilek umožňuje). Bylo by to lepší, protože cestovat do jiných ukresů můžeš především, když je to nezbytné. Balík (který by snad mohl počkat nebo si ho nechat přesměrovat někde do domovského okresu) není přímo urgentní záležitost. Ale pokud to obchod neposílá, jasně, že si pro něj můžeš zajet.
Jinak vypiš příslušný důvod v některém z formulářů, vytiskni a vem s sebou (nebo napiš ručně), budeš to potřebovat při možné kontrole tam a zpátky:

https://www.vla­da.cz/assets/me­dia-centrum/aktual­ne/Formular_pro_ces­ty_mimo_okres_-_vzor.pdf
https://prohla­seni.altair.blog/Proh­laseni/2

U prvního odkazu na formulář bych zaškrtl poslední důvod a dopsal tam „obchodní schůzka“ nebo něco podobného. Plus číslo nebo email na ten obchod.
U čestného prohlášení je lepší, že si důvod můžeš vymyslet zcela sám. Vyber si, který formulář ti vyhovuje víc.