Zvonillka

Mohu si domu odnést toulavého psa?

Musím se omluvit za ÚPRAVU původní otázky, ale bohužel tu nelze přidávat další komentáře (původní znění viz dole). Věc se má trošku jinak. Přes zbytek noční směny jsem se trošku víc pídila po dalších informacích. Kolega z práce pejska zná a vnesl do toho trochu světla.

Věc se má úplně jinak. Paní je kolem 45 let. Neumřel jí manžel, ale 20ti letý syn a pes byl jeho. Přestěhovala se s dalšími dvěma dětmi (3 a 5) do menšího bytu a tam už psa nevzala. Pes zůstal uvázaný u boudy a když může, tak asi uteče, nebo ho paní dobrovolně pouští proběhnout. Kolega byl ještě tak hodný, že mi byl tu mini zahrádečku ukázat. Pes tam opravdu byl…uvázaný na řetízku u boudy! Miska bez vody a bez granulí! Venku jsem naměřila 7stupňů, tak kolik asi mohlo být v noci… Pejsek klepal kosu jak blázen a já se mu ani nedivím

Nejlepší odpověď
hapiky

Je od Vás hezké když máte soucit s psím čumáčkem, který se někomu jen omrzel. Postarat se o opuštěného pejska je ušlechtilý čin, bohužel je zpoplatněn magistrátem, pokud se nejedná o výjimky, (sloužící k výkonu povolání, lovečtí, nevidomá, sociální ap.) Původní majitelka by mohla proti tomu podat stížnost, ale neuspěje, pokud se prokáže, že se o něj dostatečně nestarala. Pokud za něj původní majitelka neplatí, není ani držitelka. Veškeré informace jsou k dispozici na magistrátu odbor ekonomický.

Další odpovědi
led

Pokiaľ o psa nie je postarané, môžte to nahlásiť na políciu, slobodu zvierat, obecný úrad a do médií. Ale nemôžte si psa svojvoľne zobrať, pretože to je kvalifikovaná krádež. Nahlásenie zodpovedným je bezplatné a v zmysle zákona je ich povinnosťou spraviť potrebné zásahy. Ak sa o bezprizorného psa postaráte a po vykonaní registrácie a zdravotných ošetrení počítajte s prípadným pravidelným ročným poplatkom na obený úrad podľa typu a kategorii psa (spoločník, strážny, asistenčný, vodiaci), vášho sociálno-zdravotného zaradenia (niektoré obce dôchodcom a ZŤP odpúšťajú poplatky) v zmysle miestnej vyhlášky a zákona.

anonym

Vdovu bych kopl do prdele, nesnášim takový lidi, zkuste za ní skočit a nabídnout jí za psa nějaký peníze, jinou možnost než si přivlastnit psa který někomu patří nevidím, nebo jí někde nahlásit, ale to se pak bojím že by psa opravdu někde přivázala aby nikde nelítal.

Mc Merkurion

… bych nic neřešil, a došel za tou paní, myslím si, že i jí se uleví …

anonym

Zajděte za tou babkou a nabídněte jí adekvátní peníze, začněte na 1500, plus košík čerstvé zeleniny a ujistěte jí že psa může kdykoliv vidět a navštívit či vnoučata nebo co jste to psala, peníze navišujte musíte jí toho psa prostě vzít ať se netrápí 🙂 držím palce a pak jsem dejte vědět jak jste dopadla 🙂 ps. hlavně s ní kromě peněz vyřešte i papíry atd, pes má i tzv. pas 😁 ale pochybuji že on ho mít bude, ale zeptat se na vše je lepší 🙂

hapiky

Taková bezcharakterní baba si nezaslouží ani korunu, spíše pokutu za týrání zvířete. Na magistrátu bude jistě snaha zanedbanému psu pomoci.

rouzi

hapiky:
uškrtit babu je málo…