lucie1312

Mohu sehnat v 16 letech praci v lekarne?

Studuji druhým rokem chemickou SŠ a dalším planem je jít na VŠ na farmacii. Ráda bych sehnala již teď brigadu v lékárně – třeba jen nějaké pomocné práce, ale bude mi 17 let a nemam dokončenou SŠ. Je to možné?

Nejlepší odpověď
gecco

Obávám se, že leda jako uklizečka…
😉
Musíš ještě počkat a vzdělat se.

Další odpovědi
da ny

V kolika lékárnách jste se již ptala… ;)?
U nás bez „tlačenky“ jistě ne. K „práci“ (laborant) Vás jako nekvalifikovanou sílu pustot nemohou.
Snad pouze tam, kde dělají destilovanou vodu atp. a chtěli by šetřit mzdovými prostředky za zaměstnance :D
Maximálně možná na úklid, často však uklízí (vytírá) stávající personál.

Drap

Pokud tě někdo zaměstná, tak určitě, třeba jako uklizečku. K odborným věcem tě nikdo nepustí. Dosud jsi nic nevystudovala a nejsi plnoletá. Zaměstnávání neplnoletých má i svá úskalí, ale to každý zaměstnavatel ví.

anonym

Něco jako když lidé smýšlí o patologu jako ne-doktoru. Přitom patolog i lékárník mají vysokou školu! Respektive lékárník má i vyšší – diplom, leč rozhodně bych nesvěřil život nevzdělanému. (A v lékárně jediná záměna život stojí.) Na druhou stranu i mne samotného překvapilo, jak snadné práci sehnat je i bez vzdělání a jak moc se i na vysokých a velmi viditelných místech vyskytuje naprostá nevzdělanost, lenost, … (A osobně znám maníka, kterémuž prošlo rok a půl praktikování chirurgických zákroků bez dokončeného vzdělání!)

lexx

po známosti ano, jinak ani metlu, smeták…sorry to není sarkasmus nýbrž česká realita trhu práce…platí i jinde a ve všech profesích