Dan-Bohm

Mohu se v Něměcku domluvit anglicky?

Dobrý den, až budu plnoletý, chtěl bych pracovat v Něměcku. Mohu se v Německu v pohodě domluvit anglicky, nebo jenom německy?

Nejlepší odpověď
baghira

V Německu se anglicky domluvíš stejně jako kdekoliv jinde v kontinentální Evropě. Taky záleží na prostředí – mezi ajťáky celkem snadno, mezi pokladními v Lidlu už tak ne. Samozřejmě znalost němčiny je výhoda.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… anglicky se domluvíš všude, jen musíš narazit na někoho kdo umí anglicky …

ivzez

V Německu se samozřejmě domluvíš i anglicky.

Ovšem jestli nechceš dělat jenom pomocné
(nejhůře placené) práce, měl by ses včas naučit německy.
[Na „lepší“ práci bez minimálně komunikativní (lépe by bylo
umět i psát) znalosti němčiny nedosáhneš.]

luckykubrt

Anglicky možná, arabsky určitě.

df

Nemci si u volnych pozic davaji casto jako podminku znalost nj. Pokud by se ovsem jednalo o pozici, kterou je problem obsadit vhodnym kandidatem, pak se primhouri oci.

Nuk nuk

Teoreticky ano. Moje zkušenost je ale taková, že to není až tak stoprocentní. Řekněme, že v bývalé Východní Německo je na tom se znalostí angličtiny zhruba podobně, jako Česká republika nebo jiné bývalé socialistické země. Občas narazíte na někoho, kdo anglicky umí.
Když jsem pak jela do „západní“ části země, doufala jsem, že to bude lepší .Bylo, ale ne o moc.