Kuchařosatan

Mohu se stát městským policistou, když mám jen střední školu bez maturity a bez příjmaček?

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si podmínky pro přijetí k městské policii. Z nich plyme,. že byste měl mít maturitní vysvědčení.

"Podle ust. § 4 odst. 1 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o obecní policii“), strážníkem může být občan České republiky, který:

je bezúhonný,
je spolehlivý,
je starší 18 let,
je zdravotně způsobilý,
dosáhl středního vzdělání s maturitní zkouškou a
má osvědčení o splnění stanovených odborných předpokladů (dále jen „osvědčení“ atd."

Podrobnosti v odkazu na stránce " Městská policie Olomouc přijme muže i ženy na pozici strážník"

https://mp-olomouc.cz/o-nas/pracovni-prilezitosti

--
https://www.po­licie.cz/clanek/kr-olomouc-odbor-personalni-informace-pro-prijeti-do-sluzebniho-pomeru.aspx

Pro přijetí pro PČR platí to, co je uvedené v odkazu výš.

Další odpovědi
Drap

Musíš se zeptat, ale bez maturity pochybuji

Rokio

Bohužel ne. Musíš absolvovat maturitu. Zkus třeba nějakou nástavbu.

Strážníkem obecní policie se může stát dle §4 odst. 1 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů občan České republiky starší 18 let který je bezúhonný, je spolehlivý, je zdravotně způsobilý, dosáhl středního vzdělání s maturitní zkouškou a má osvědčení o splnění stanovených odborných předpokladů.

zdroj: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Obecní_poli­cie

Edison

Na konkrétnosti je potřeba se zeptat na příslušném obecním úřadě, jako zřizovatele obecní policie, nebo mohou mít každý jiné požadavky. Zákon stanovuje nutné minimum, zřizovatel však může mít požadavky náročnější.

Takže viz zákon o obecní policii a příslušný odbor obecního úřadu.

ivzez

Co je střední škola bez přijímaček?

Střední škola bez maturity znamená, že Vaším posledním
ukončeným vzděláním je základní vzdělání. Samozřejmě jen
v případě, že jste úspěšně dokončil ZŠ.

@Rokio, maturitu je potřeba složit, nikoliv absolvovat.
A požadavky jsi měl vzít z webu policie, nikoliv z Wikipedie.

elkon

To bude ta škola kam se chodí jen ve středu.