Zvědavý

Mohu se přihlásit na úřad práce mimo své trvalé bydliště do jiného krajského města ?

Dejme tomu, že jsem z Uničova, mohu se jít zaregistrovat do Olomouce ? Díky

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nechci oponovat ivzez, ale mám dojem, že zaevidovat se a docházet na ÚP můžeš kdekoli v rámci kraje tvého trvalého bydliště.
Pokud bydlíš v Uničově, myslím, že kraj je to Olomoucký, tudíž v Olomouci není problém.
Jen tam, kde se zaeviduješ, budeš poté muset docházet. Ne jednou v Olmiku, podruhé v Uničově atd..

Další odpovědi
Edison

A co odpověděl ÚP?

Kepler

Ne, musíš se přihlásit na ÚP ve své spádové oblasti. Ne v jiném kraji, ani okresu. Později můžeš požádat převedení agendy do místa TRVALÉHO POBYTU, nikoliv bydliště. Stejně tak i v případě jiné doručovací adresy, dříve přechodného pobytu.

ivzez

Ne.
Zaevidovat se na ÚP lze jenom na pobočce příslušné podle místa
trvalého pobytu. K registraci s sebou ale můžete vzít doklady potvrzující,
proč se zdržujete jinde a zároveň s registrací požádat o zprostředkování
zaměstnání pobočkou v místě skutečného pobytu.

Měla by stačit jenom jedna návštěva pobočky v místě trvalého pobytu.
Poradila bych ale si pro jistotu předem na ÚP zavolat a dohodnout se,
co všechno budou chtít pro zprostředkování jinou pobočkou doložit.)

_______

Doplňuji ke Keplerově odpovědi:

V místě trvalého pobytu se musí přihlásit, později může požádat
o zprostředkování zaměstnání jinou pobočkou ÚP.