MonkeyKing

Mohu se na univerzitě zaobírat na jednu věc?

Míním tím – budu studovat botaniku, ale třeba jen jednu rostlinu. Dá se to tak?

Nejlepší odpověď
annas

Můžete studovat jeden obor, třeba botaniku. Rozsah je široký, k tomu i další předměty. Projděte si odkaz, dovíte se, co vás čeká.

Studijní obor Botanika zahrnuje všechny aspekty studia ekologie a evoluce cévnatých i bezcévných rostlin či hub. Předmětem zájmu jsou aspekty rostlinné ekologie a evoluce na úrovni jednotlivých organismů a jejich interakcí, na úrovni společenstev a na krajinné úrovni. Organismální část botaniky zahrnuje biosystematiku, molekulární fylogenetiku, morfologii a geometrickou morfometrii jakožto vědu o biologickém tvaru. Interakce organismů zahrnuje studium populační ekologie s využitím fenotypových i molekulárních markerů. Studium rostlinných společenstev je základním přístupem při výzkumu vegetační ekologie. Dynamika rostlinných společenstev na krajinné úrovni je studována v kontextu výzkumu historie krajiny a antropogenních vlivů v krajině.

http://www.na­tur.cuni.cz/fa­kulta/uchazeci/ma­gisterske-studium/biolo­gie/botanika

Až v doktorském studiu jde o užší tematický okruh.

http://www.na­tur.cuni.cz/fa­kulta/studium/a­genda-phd/pro-studenty/progra­my/botanika

Další odpovědi
Drap

Tak to asi nedá. Bez souvislostí a porovnání by jsi toho moc nenastudoval.

quentos

pokud na ni bude vypsán studijní program, tak proč ne. Ale je to dsost nepravděpodbné.