Luss1993

Mohu se koupat s dítětem v bazénu s modrou skalicí?

Mohu se koupat s dítětem (1 rok) v bazénu s modrou skalicí? Dávkování v sobotu (jedna polevková lžice na 3,2 kubíku), dnes pondělí. A jestli vůbec, můžu tam s ním vůbec vlést? Děkuji za všechny reakce.

Nejlepší odpověď
Kepler

Bez obav. Síran měďnatý je sice toxický, ale to bys toho musel sníst lžičku v krystalickém stavu. V takto nízké koncentraci otrava nehrozí i kdyby se dítě napilo. Dostatečně účinná a zároveň životu bezpečná koncentrace mědi je 1 až 2 mg/l, což je odpovídá 4 až 8 mg/l skalice modré, tedy 4 až 8 g/m3.
https://bydlet­snadno.cz/modra-skalice-bazenu/

Další odpovědi
kodl67

Můžeš,modrá skalice se používá na hubení mikroorganismů ve vodě.
Dřív se na koupalištích používala běžně.
Dávkování je na obalu.

mosoj

Velmi nepatrná koncentrace . nevím sice kolik váží 1 polévková lžíce síranu měďnatého, ale kdyby 32 g, tak by se jednalo o 0,001 promile! Což je 1 ppm.

Nicméně je to jenom na vás.
https://www.pen­tachemicals.e­u/bezp_listy/s/bez­plist_169.pdf