JájsemRaibek

Mohu se jako školník na Pedagogické fakultě účastnit dálkového studia?

Pokud budu pracovat jako školník na Pedagogické fakultě a budu mít v suterénu školy služební byt, mohu se účastnit dálkového studia na Pedagogické fakultě?

Nebude to nějak diskriminační vůči ostatním studentům, kteří též dálkově studují na téže fakultě?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-kilometru-je-minimum-pro-studenty-aby-se-dalo-jejich-cestovani-do-skoly-nazvat-dalkovym-studiem

Nejlepší odpověď
Kepler

Proč ne? Fakultě je srdečně jedno kde bydlíš. Je to prostě forma studia a v odkazu to snad bylo vysvětleno. Rozhodující je jen to, jestli složíš přijímací zkoušky a jestli si studium budeš moci případně i zaplatit. Že by byl přetlak mužů usilujících o studium na pajdáku, o tom silně pochybuju. I když, popravdě řečeno, učitelů by bylo potřeba. Umí si před těmi spratky líp zjednat respekt.

Další odpovědi
led

V pojme ""dálkové studium" nejde o vzdialenosť od prednášajúcich, ale o typ štúdia, ktoré nie je jediným „zamestnaním“ študenta, ako je to pri dennom štúdiu.
Príklad -
ste žiak denného štúdia svoj „pracovný čas“ venujete len štúdiu
ste školník, svoj „pracovný čas“ delíte na prácu v škole a štúdium popri zamestnaní – diaľkový študent

Ak máte služobný byt v škole, naozaj je diskriminačné voči ostatným študentom, ktorí nemôžu ako vy chodiť do školy v papučiach a „len tak naľahko“, aj keď vonku leje. Buďte kamarát a ponúknite všetkým ostatným diaľkovým spolužiakom (veď niekoho vynechať by bolo diskriminačné) diaľkové ubytovanie (v zmysle diaľkové štúdium) vo svojom služobnom byte.