annas

Mohu sama zasklít okno?

Včera jsem přijela na chatu a měla jsem rozbité okno. Zajímalo by mě, jestli musím okno vyndat a odvést ke sklenáři, nebo jestli bych zvládla opravu sama. Nikdy jsem to nedělala, můžete někdo napsat postup. Děkuji

P.S. + seznam věcí co k tomu budu potřebovat.

Nejlepší odpověď
anonym

Co je pro vás jednodušší.......
Vysadit okno a hurá ke sklenáři,nebo.
To „nebo“ v podstatě znamená – Vysadit okno,zbavit se zbytků skle a starého,tvrdého kytu – vytahat hřebíčky(měli by tam být,fixují sklo k rámu),změřit otvor,pečlivě! – vzít v úvahu,že rám nikdy není perfektní obdélník,čtve­rec.Sklo musí být o necelý mm menší,než rozměry rámu,není nic otravnějšího zjistit,že se sklo do rámu nevejde.
To vše naležato. Zajet ke sklenáři,nechat si uříznou sklo.To dát do rámu.Zatlouct hřebíčky.Skle­nářským kytem,který jsme si koupili a potřebné množství dostatečně dlouhou dobu hnětli(aby byl vláčný)a kuchyňským nožem(kulatá špička) sklo zakytujeme.
Pak už jen čekat,kdy nám nějaký blb rozmlátí okno znova. Ale to už bude brnkačka,už to umíme.

Další odpovědi
hanulka11

Já to dělám tak -změřím okno -zavolám do sklenářství a sklenář přijede , okno mi zasklí, protože uříznout sklo,bych nezvládla a zatmelit dobře asi také ne. Toto mě plně vyhovuje a je jistota, že je to dobře udělané.

elektrikář

Pomůžou také okenice které se přez okna dají zavřít. Nebo zpevnit sklo bezpečnostní folijí.Nejlepší je okno vyndat a zavézt ke sklenáři.